2017.07.14 LPM Interludium – Martyna Chojnacka / Hatti Vatti Live Band

18953244_1469992089728056_5968474555274526553_oDrzwi/Start: 22:00, Wstęp: 15 zł

„SZUM” – najnowszy solowy album Hatti Vatti, czyli Piotra Kalińskiego zachwycił słuchaczy oraz polskich i zagranicznych krytyków muzycznych. Teraz Kaliński wraz z zespołem szykuje się do kolejnych koncertów, w które będzie obfitować okres letni.

„SZUM” Hatti Vatti już dziś brzmi jak klasyk. 4/5. – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.
Choć od premiery albumu – 24 marca tego roku – nie minęło jeszcze dużo czasu, „SZUM” zdążył już zebrać całe spektrum pochlebnych recenzji i przyciągnąć tłumy na koncerty podczas największego polskiego festiwalu showcasowego – Spring Break czy występu Hatti Vatti w warszawskim Narodowym Instytucie Audiowizualnym. W czym tkwi unikatowość projektu?
„SZUM” w zaskakujący sposób łączy różnorodność i minimalizm, dawkując napięcie. Na albumie dominują brzmienia analogowych instrumentów, a także sample odnalezione przez artystę w archiwach radiowych i filmowych. Piotr Kaliński aka Hatti Vatti, znany producent i instrumentalista, na najnowszej płycie zadaje pytanie, czy żyjemy już w dystopijnym świecie maszyn. Czy społeczeństwo podlega całkowitej kontroli? Czy dwudziestowieczni futurystyczni twórcy naiwnie zachwycali się technologią, czy też przewidywali przyszłość? Dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz holenderskim instytutem Sound & Vision, Kaliński wykorzystał archiwa dźwiękowe i przetłumaczył artystyczne wizje z drugiej połowy XX wieku na współczesny język nowej elektroniki. Echa prac kompozytorów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia przemykają tu obok inspiracji płynących z eksperymentalnych animacji lat 70. i 80.