2018.11.03 14 MÓZG Festival – Trzeci Bydgoski Salon Ambientu

MF14-wydarzenie-ogólne-851x315px

ZDOBĄDŹ ZAPROSZENIE

Pełny program dostępny na stronie festiwalu -> www.festiwal.mozg.pl

⭕ MÓZG

g. 21:00
DTEKK (Jędrzej Dondziło) to DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Białostoczanin z krwi i kości. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator hasła Pozdro Techno oraz cyklu wydarzeń Salon Ambientu i Secret Location. Pierwsze kroki stawiał w klubie Metro w roku 2000. Dtekk to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki muzyki jak electro czy italo disco. W jego filozofii występów bardzo ważne jest umiejętne balansowanie pomiędzy autentycznym poszukiwaniem najgłębszych form artystycznego wyrazu a zarażaniem ludzi miłością do muzyki.

g. 22:00
Bartosz Dziadosz skończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2005 roku powołał do życia projekt PLEQ. Jest kompozytorem, producentem muzycznym, a także kuratorem. Reprezentuje eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej, który w swoich kompozycjach łączy elementy gatunków muzycznych jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical. Wydał płyty w różnych wytwórniach na całym świecie (Progressive From (Japonia), taâlem (Francja), Infraction Records (USA). Kolaboruje z artystami z różnych zakątków świata (Offthesky, Pjusk, Hiroki Sasajima, Segue) i polskim artystą Tomaszem Mreńcą, z którym nagrał album „Black Lake” dla polskiej wytwórni – Requiem Records. Jest kuratorem moskiewskiej wytwórni Dronarivm i kilku kompilacji charytatywnych. Od kilku lat bardziej niż produkcją płyt, zajmuje się komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych i krótkich form dokumentalnych oraz słuchowisk radiowych.

g. 23:00
JD ZAZIE to eksperymentalna DJka, awangardowa turntablistka mieszkająca w Berlinie i Bolzano. Posiadając już doświadczenie DJskie i radiofoniczne, przez lata JD Zazie badała różne podejścia do manipulacji w czasie rzeczywistym nagranych dźwięków na nośniku stałym. W swojej twórczości redefiniuje djing i działania elektroakustyczne. Występując solo, w małych zespołach lub dużych składach porusza się po obszarze, który bezustannie przesuwa granice tego, co jest uważane za miks djski, swobodną improwizację i muzykę komponowaną. Traktowane przez artystkę jak instrumenty muzyczne, CDje, gramofony i mikser stanowią narzędzia do miksowania specyficznych źródeł dźwięku, które sama wytwarza (głównie muzyka elektroniczna, elektroakustyczne, musique concrète, nagrania terenowe i muzyka improwizowana). Typologia źródeł dźwięku obejmuje istniejące już publikacje audio i efekty dźwiękowe, samodzielnie nagrane pliki dźwiękowe czy nagrania terenowe lub wyselekcjonowany uprzednio zmiksowany materiał. Zestawienie, dekontekstualizacja, fragmentacja, powtarzanie, faktura dźwiękowa, skreczowanie to elementy gramatyki przyjęte, aby organizować i układać na nowo materiał dźwiękowy. W swoich instalacjach dźwiękowych JD Zazie bada codziennie życie, odnosi się do urbanizmu i nawiązuje do atmosfery dźwiękowej. Jest członkiem włoskiej wytwórni Burp Enterprise i współprowadzi Staalplaat Radio.