2018.11.10 14 MÓZG Festival – Innercity Ensemble / Paul Lovens, Rudi Mahall, Florian Stoffner – koncerty

MF14-wydarzenie-ogólne-851x315px

ZDOBĄDŹ ZAPROSZENIE

Pełny program dostępny na stronie festiwalu -> www.festiwal.mozg.pl

⭕ MÓZG

g. 21:00
INNERCITY ENSEMBLE to międzymiastowy kolektyw zawiązany w Bydgoszczy w 2011 roku. Grupę tworzą muzycy z bogatą przeszłością, grający aktualnie w takich grupach/projektach jak m.in.: Hati, Stara Rzeka, Alameda Organisation, Jachna/Buhl, Kapital, T’ien Lai, Tropy. Zespół działa od początku w niezmiennym składzie: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek. Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, krautrock, elektronika i muzyka etniczna z różnych stron świata. Zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty. Najnowszy album pt. „III” został wydany w listopadzie 2016 w dwóch formatach (CD oraz winyl) przez wytwórnię Instant Classic.

g. 22:00
Istnieją połączenia, które noszą znamiona osobliwości i w ten sposób wzbudzają nasze zainteresowanie. “Nigdy żywe ucho nie słyszało takiego dźwięku, któremu żadne stworzenie zrodzone z łona (lub inaczej kobiety) nie mogłoby się oprzeć. Bez względu na jakiekolwiek zasady stylu tylko prawa muzyki wystarczą odważnemu, który zobowiązał się do jedynego celu: wytworzyć więź, aby rozwikłać węzeł.” Cytat nie jest komentarzem trio, a wstępem do przepisu na ciasto z 1820 roku autorstwa F.G. Zenker, osobistego kucharza księcia.

Rudi Mahall (klarnet basowy/klarnet) urodził się w Norymberdze w 1966 roku. Jest współczesnym jazzowym klarnecistą basowym.

Florian Stoffner (gitara) urodził się w 1975 roku. Jest improwizującym muzykiem i giatrzystą.

Paul Lovens (perkusja) urodził się w Aachen w 1949 roku. Gra na bębnach, perkusji, pile muzycznej i talerzach.