2017.10.24 V/A #20 Peter Edwards / Seht Zhan / Kacper Ziemnianin

22051133_2033913130162902_901850846392304261_ogodz. 20:30, wstęp 15 zł

❒ Peter Edwards a.k.a. casper electronics
Peter Edwards, znany pod pseudonimem Casper Electronics to artysta amerykańskiego pochodzenia mieszkający obecnie w Czechach. Precuje jako muzyk, rzeźbiarz, wynalazca instrumentów oraz nauczyciel, skupiając się na punktach gdzie te dziedziny się przecinają, tam właśnie szukając możliwości zaskoczenia, zabawienia i zainspirowania publiczności nowymi możliwościami. Edwards jest jednym z bardziej znanych na świecie artystów zajmujących się hakowaniem urządzeń elektronicznych (tzw. ‘Circuit
Benidng’). Obecnie współpracuje z Czeską firmą Bastl Instruments, skupiając się na wymyślaniu nowych, niestandardowych instrumentów muzycznych. Swoją stylistykę muzyczną w ostatnim czasie określa jako ‘extreme gabber dance noise’. Podczas trasy jesienią 2017 będzie można zobaczyć go po raz pierwszy w Polsce.
► https://soundcloud.com/casperelectronics

❒ Seht Zhan
Seht Zhan to pochodzący z Brazylii muzyk/improwizator obracający się w stylistyce elektroakustycznej i noise. Oprócz licznych koncertów dookoła globu działa również jako kurator wydarzeń muzycznych w Sao Paulo, Nowym Jorku i Berlinie, gdzie obecnie rezyduje. W swojej pracy wykorzystuje elementy paradoksu i przeciwstawia się istniejącym regułom. Efektem tego jest często zagmatwana muzyka, pełna kontrastów i sprzeczności.
► https://soundcloud.com/setherian
► https://gameoflife.bandcamp.com/album/5e7h-intercursos-animalescos

❒ Kacper Ziemianin a.k.a. Ctrl Freq
Producent muzyczny, autor programów radiowych, wagabunda,
powsinoga, skłoter, hacker, improwizator, majsterkowicz, edukator,
innowator, wymyślacz instrumentów muzycznych.
Tytuł magistra uzyskał na wydziale Sonologii Królewskiego
Konserwatorium Muzycznego w Hadze. Wcześniej ukończył kierunek Sonic Arts (Middlesex University, Londyn) a także uczył się się na Akadamii Muzycznej w Krakowie u profesora Marka Chołoniewskiego, w Berlinie (UDK) u Alberto de Campo oraz na rezydencjach w Amsterdamie (STEIM). Obecnie mieszka w Hadze gdzie wykłada na Akademii Sztuk Pięknych, jest kuratorem serii koncertów oraz buduje innowacyjne instrumenty. Występował i pokazywał swoje prace w całej Europie, a także poza jej granicami. W maju 2017 jego projekt ‘LightSeq’ otrzymał pierwszą nagrodę na festiwalu ‚Radical dB’ w Hiszapnii.
https://ctrlfreq.wordpress.com/
► https://vimeo.com/kacperziemianin/videos

15 zł

V/A – Various Artist
Cassette label and concert series based in Warsaw/Poland. Experimental music, improvisation, electronic sound.
► https://vatapes.bandcamp.com/
► https://soundcloud.com/vatapes
► https://www.youtube.com/channel/UCjBb_u3dM8qjUtxpumtbQgQ