2018.11.23 14 MÓZG Festival: Pointless Geometry Showcase

MF14-Warszawa-820x312px

miejsce: DZiK, ul. Belwederska 44A, Warszawa

wstęp wolny

godz. 23:00, SCENA GŁÓWNA
⭕ MTV Modulartelevision (koncert)

MTV (Modulartelevision) to objazdowy program telewizyjny, w którym Piotr Ceglarek, Jan Dybała i Piotr Wojtczak aka AARPS łączą swoje zamiłowanie do syntezy dźwięku i obrazu. Jednorazowa sesja MTV trwa od 90 do 240 minut. Łączy w sobie cechy improwizowanego koncertu i instalacji audiowizualnej, w której bazujące na sprzężeniach zwrotnych systemy przetwarzania, z pomocą wykonawców dążą do zakrzywienia lokalnej czasoprzestrzeni.

MTV CREW:
Piotr Wojtczak: synteza audio, synteza video, animacja
Jan Dybała Jr.: synteza audio, sprzężenia zwrotne, projektowanie graficzne, scenografia i oświetlenia sceniczne.
Piotr Ceglarek: synteza audio, synteza video, projektowanie graficzne, programowanie.

godz. 23:50, SCENA GŁÓWNA

⭕ Muka (koncert)

Paszka + K-cha = MUKA (?) sound collage (?) idm (?) Ogólnie Kacha jest z Gliwic, a Szymon z Krakowa. Projekt powstał pod wpływem wieczorków muzycznych, kiedy to odsłuchiwaliśmy sobie kasetki z eksperymentalną elektroniką. Muzykę robimy spontanicznie w domku.

godz. 24:30, SCENA GÓRNA

⭕ Menura – live (koncert)

Twórczość artysty inspirowana jest ptakiem o nazwie Menura, który znany jest ze swoich zdolności naśladowania praktycznie każdego zasłyszanego odgłosu. Jeden osobnik może nauczyć się śpiewu innych, nawet 20 różnych gatunków ptaków, a także wielu odgłosów mechanicznych od sygnału alarmu samochodowego po dźwięk piły łańcuchowej. Muzyka tworzona przez artystę zbudowana jest z nagranych dźwięków natury oraz innych istniejących w otaczającym go świecie.

godz. 24:40, SCENA GŁÓWNA

⭕ Maciej Maciągowski (koncert)

Maciej Maciągowski to muzyk ignorant, amator elektroniki, magister akustyki. Szybko i krótko, różnie i powtarzalnie; refleksyjne bengery, pieskie życie. Gra w zespołach Strętwa, Bachorze i Lata. Zadebiutował w 2016 roku kasetą GODDNADOG (Baba Vanga) po czym w 2017 powrócił na łono ojczyzny z albumem DGGDRM (Pointless Geometry). Obecnie uskutecznia dekonstrukcję footworku, w klimacie wydanej w 2018 epki OGOG (Trzy Szóstki).

godz. 1:30, SCENA GŁÓWNA

⭕ FOQL & Vj Copy Corpo (koncert)

FOQL & VJ Copy Corpo to improwizowany projekt audiowizualny, oparty na analogowej synergii dźwięku i obrazu. Rytmiczna elektronika, field rerecording oraz muzyka z taśm magnetofonowych zamknięta w organicznych brzmieniach, zanurzona w nasyconych kolorem wizualizacjach i estetyce analogowego glitchu i psychodelii. Artyści w swoich działaniach wykorzystują często system transparentnych ekranów nadając swojej twórczości bardziej przestrzenny i performatywny charakter.

FOQL w swojej muzyce łączy rytmiczną elektronikę z post-punkowym klimatem czy brzmieniami minimal wave, a jej live sety są w dużej mierze oparte na improwizacji. FOQL debiutowała nagraniami dla krajowych wytwórni – Oficyny Biedoty (BDTA) i Pointless Geometry. Później wydawała dla kultowej wytwórni z Holandii – Enfant Terrible/Gooiland Elektro oraz dla NewYork Haunted, Always Human czy Alien Jams. Współzałożycielka Oramics – platformy wspierającej kobiety na scenie muzyki elektronicznej.

Darek Pietraszewski to VJ, Tape jockey, propagator kultury kasetowej i promotor muzyki niezależnej. Współprowadzi cykl koncertowy V/A – Various Artist oraz kasetowy label Pointless Geometry. Jest też autorem grafik do plakatów oraz okładek wydawnictw kasetowych. Jako VJ Copy Corp tworzy wizualizacje oparte na sprzężeniach zwrotnych oraz materiałach wideo pochodzących z kaset VHS. W swoich improwizowanych setach używa analogowych mikserów video, urządzeń peryferyjnych czy kamer video.