2018.11.24 14 MÓZG Festival: DYM Showcase

MF14-Warszawa-820x312px

miejsce: DZiK, ul. Belwederska 44A, Warszawa

wstęp wolny

godz. 23:30
⭕ Witold Wawrzon (koncert)

Witold Wawrzon to pochodzący z Gorzowa wokalista i saksofonista. Od 2008 roku związany jest ze znanym ze swej scenicznej bezkompromisowości zespołem Siła. Jego solowy autorski projekt oscyluje wokół muzyki improwizowanej i ambientowej. U podstaw jego twórczości leży próba dezintegracji dźwięków saksofonu przy wykorzystaniu efektów gitarowych i loopów, a następnie ponowna ich synteza w kierunku organicznego dronowego transu. Celem tych muzycznych eksploracji jest wywołanie u słuchacza konkretnych, intensywnych emocji.

godz. 24:00

⭕ Petr Yac (koncert)

Petr Yac od dekad tworzy wsród delayi i reverbów. Jest jednym z najbardziej uznanych rodzimych twórców głębokiej, nieoczywistej muzyki elektronicznej spod znaku szumu i dubu, popychającej słuchacza w odmęty kryjące się gdzieś na rubieżach techno, dronów i innych dźwiękowych ekstremów. Swoje gęste, zaszumione pętle wydawał m.in. w labelach [instabil] i minicromusic, dym. Znany jest także jako ta mroczniejsza połówką dubowego duetu Normal Bias.

godz. 24:50

⭕ wrong dials (koncert)

wrong dials aka wd30 to solowy projekt Mateusza Rosińskiego, który aktywnie działa na polskiej scenie jako DJ, producent oraz animator. Jest założycielem wydawnictwa dym oraz festiwalu o tej samej nazwie. Mateusz jest jednym z filarów działalności pracowni Sejf oraz Centrum Kultury Niezależnej Centrala w Gorzowie Wielkopolskim. wrong dials to projekt skupiający się na dekonstrukcji, plądrofonii i swobodnej improwizacji. Rosiński jest również współtwórcą takich projektów jak Facebug (Wojtek Krzyżanowski), Zespół Krystalizacji Śliny i Łez (Hania Piosik), Dynasonic (Mateusz Rychlicki i Adam Sołtysik), Volksband (Łukasz Mahała) oraz autorem muzyki do sztuk teatralnych i wystaw artystycznych.

godz. 1:20

⭕ Volksband (koncert)

Volksband to gorzowski projekt, w którego skład wchodzą Łukasz Machała, perkusista i założyciel zespołu Siła oraz Mateusz Rosiński (wrong dials). Ich muzyka to w dużej mierze improwizowana podróż na perkusję i elektronikę. Czasem głośno i spokojnie, czasem lekko i nerwowo. Volksband powstał w czerwcu 2018 w byłej gorzowskiej łaźni miejskiej (Volksbad), gdzie znajdują się pracownia Sejf i klub Magnetoffon, miejsca prób i spotkań kulturalnych.

godz. 2:00

⭕ wrong dials & Petr Yac (dj set)